Hlavní navigace

TP-Link TL-WR720N - cenově dostupný bezdrátový směrovač do moderní domácnosti

31. 8. 2012

Sdílet

Směrovač TL-WR720N podporuje souběžné vysílání až 4 identifikátorů bezdrátové sítě. Tuto funkci lze využít pro založení další sítě s unikátním heslem, jež může sloužit například pro návštěvy či přátele. Takové řešení zajistí, že se budou všichni uživatelé připojovat bezpečně, přičemž si jednotlivé sítě nebudou vzájemně překážet ani se omezovat.

Pokud se ve vašem okolí nachází množství již existujících Wi-Fi sítí, nemusíte mít žádný strach o překrývání signálů. Díky funkci CCA (Clear Channel Assessment) se směrovač TL-WR720N automaticky vyhne konfliktům a vybere pro danou lokalitu co možná nejvhodnější kanál.

Bez nastavené politiky pro vytěžování linky se může snadno stát, že bude některý uživatel stahující velké objemy dat narušovat plynulý běh ostatních uživatelů provádějících běžné úkony, jako je surfování na webu či prohlížení e-mailů. Proto novinka TL-WR720N podporuje funkci IP QoS, jež umožňuje optimalizovat využití šířky pásma a zabraňuje tak zahlcení linky. Jednotlivým uživatelům lze přidělit omezenou část celkové propustnosti tak, aby se vzájemně neovlivňovali.

Proces instalace zařízení a jeho nastavení snadno svede i začátečník. Součástí balení směrovače TL-WR720N je totiž CD obsahující průvodce Easy Setup Assistant, který vás krok po kroku provede celou instalací a pomůže s nastavením i zabezpečením bezdrátové sítě.

Klíčové vlastnosti směrovače TL-WR720N

  • Bezdrátový přenos dat s propustností až 150 Mbit/s.
  • Snadné připojení klienta k bezdrátové síti stiskem tlačítka WPS.
  • Podpora několika SSID  pro oddělení různých skupin uživatelů.
  • Funkce WDS umožňuje využít směrovač jako bezdrátový most a rozšířit dosah bezdrátové sítě.
  • Řízení propustnosti založené na přidělení pravidel pro jednotlivé IP adresy zajistí spravedlivé rozdělení datové propustnosti mezi připojená zařízení.
  • Pomocí služby Live Parental Control lze stanovit omezení přístupu k webu, ať už se jedná o vaše ratolesti či zaměstnance malé firmy.

 

Nový Wi-Fi směrovač s označením TL-WR720N je k dostání za doporučenou maloobchodní cenu 411 Kč včetně DPH.

 

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?