Hlavní navigace

TP-Link začal nabízet chytré žárovky s mobilním ovládáním

20. 4. 2017

Sdílet

Jedná se o řadu chytrých žárovek LB, které se aktuálně dostávají na náš trh. Patří do ní celkem čtyři modely, které mohou uživatelé ovládat bezdrátově skrze Wi-Fi síť v domácnosti nebo kanceláři. K dalším společným vlastnostem se řadí možnost stmívání nebo úspora, která dle materiálů výrobce spotřebuje až o 80 procent méně energie v porovnání s běžnými žárovkami se srovnatelným světelným tokem. Jednotlivé modely mají výkon 8-11 wattů, srovnatelné tradiční žárovky pak 50-75 wattů.

Všechny žárovky lze ovládat pomocí mobilní aplikace pro iOS (od verze 8) a Android (od verze 4.1). Zatímco u nejlevnějších modelů (LB100 a LB110) je možné měnit jas, u středního modelu (LB120) i teplotu barev a u toho nejdražšího (LB130) pak navíc také barevný odstín, který lze měnit podle aktuální nálady či účelu, například pro sledování televize nebo pro čtení.

Aplikace umožňuje jednotlivé či skupinové ovládání žárovek a také ukládání jednotlivých nastavení do scén, mezi nimiž lze přecházet manuálně či řízeně časovým spínačem.

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?