Hlavní navigace

Transcend představuje software RamTweak pro sledování rychlosti a teploty pamětí

2. 11. 2010

Sdílet

Aplikace byla připravena výhradně pro paměťové moduly Transcend série aXeRam Extreme Performance a umožňuje uživatelům těchto pamětí přetaktování za účelem dosáhnutí většího výkonu systému.

Při přetaktování je nejdůležitější rozvedení tepla, zabraňující poruchám systému. V případě, že paměti dosahují rychlostí větších než jmenovité, spotřebují větší množství energie a odvádějí přebytek tepla, Software RamTweak umožňuje nastavit poplachové hlášení o přehřátí, které informuje o překročení maximální přípustné teploty paměťových modulů počítače.

Prvním produktem podporujícím software RamTweak jsou paměti Transcend 4GB DDR3 aXeRam-2400. Tato sada pamětí s certifikátem Intel XMP, obsahuje dva identické moduly DDR3-2400 s taktovací frekvenci 2 400 MHz s latencí 9-11-9-28 a s napájecím napětím 1,65 voltu. Tyto moduly nabízí teoretickou propustnost paměti až do 38,4GB/s

Software RamTweak je vybavený záložkou "SPD Info", podporující všechny pamětí Transcend aXeRam. Zobrazení informací přímo z paměťového modulu umožňuje lepší sledování systému a jeho přizpůsobení za účelem dosáhnutí optimálního výkonu.

Uživatele paměti aXeRam si mohou stáhnout bezplatný software pro monitorování paměti RamTweak z webových stránek firmy Transcend: http://www.transcendusa.com/Products/RamTweak.asp.

Seznam pamětí podporujících software RamTweak má být v budoucnu rozšiřován.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?