Hlavní navigace

Třesk: WhatsApp plánuje možnost výměny zpráv s jinými aplikacemi

8. 2. 2024

Sdílet

Náhrada za WhatsApp Autor: Pixabay

WhatsApp, stejně jako mnoho dalších významných technologických platforem, bude muset provést významné změny, aby vyhověla nařízení Evropské unie o digitálních trzích (DMA). Jednou z těchto změn je interoperabilita s jinými platformami pro zasílání zpráv.

 

Computerworld si můžete objednat i jako klasický časopis. Je jediným odborným měsíčníkem na českém a slovenském trhu zaměreným na profesionály v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Díky silnému zázemí přináší aktuální zpravodajství, analýzy, komentáře a přehledy nejnovejších technologií dříve a na vyšší odborné úrovni, než ostatní periodika na tuzemském trhu.

Obsah Computerworldu je určen odborníkům a manažerům z firem a institucí, kteří se podílejí na rozhodovacím procesu při nákupu ICT technologií. Jednotlivá čísla si můžete objednat i v digitální podobě.

Posun směrem k interoperabilitě se bude nejprve týkat textových zpráv, obrázků, hlasových zpráv, videí a souborů zasílaných jednou osobou druhé. Teoreticky by to uživatelům umožnilo chatovat s lidmi napříč různými aplikacemi, jako jsou iMessage, Telegram, Google Messages a Signal.

WhatsApp požaduje, aby propojované služby používaly k šifrování zpráv stejný protokol Signal. Meta je ovšem také otevřená aplikacím používajícím jiné šifrovací protokoly, pokud společnosti prokáží, že „dosahují bezpečnostních standardů, které WhatsApp uvádí ve svých pokynech“. Služby třetích stran budou muset před připojením ke službě WhatsApp také podepsat smlouvu se společností Meta, přičemž další podrobnosti o této dohodě budou známy v březnu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?