Hlavní navigace

Lumix DMC-GH2 umí fotografovat ve 3D a natáčet Full HD video

28. 9. 2010

Sdílet

Panasonic Lumix DMC-GH2 je nejnovějším přírůstkem modelové řady Lumix G Micro bez zrcadlové komory a optického hledáčku. S 3D objektivem s optickou soustavou Lumix GH2 nabízí fotografování ve 3D a natáčení videozáznamu ve Full HD. Nejde jen o fotoaparát pro náročné, ale také o plnohodnotnou videokameru, jejíž schopnosti se podle vyjádření výrobce nijak neliší od schopností vyspělých kamer na současném trhu. Videozáznam se natáčí v rozlišení 1920x1080 pixelů, přičemž výstup ve formátu 24p (24 okének za vteřinu v plném rozlišení) svou kvalitou odpovídá záznamu, který se promítá v moderních kinosálech.

Nový snímač Live MOS s rozlišením 16,05 megapixelů je vybaven speciální technologií Maicovicon pro snížení hladiny šumu při vyšší citlivosti. Díky této technologii se zvýšila rychlost sekvenčního snímání v plném rozlišení na 5 okének za vteřinu při použití mechanické závěrky a na celých 40 obr/s při použití závěrky elektronické.

Kromě již známého režimu Film nyní přibyl i nový režim Cinema, v němž obraz vyniká barevnými a tonálními přechody známými z filmového plátna. Další nový režim Variable zase umožňuje nahrávat videozáznam různou frekvencí a střídavě ho tak zpomalovat a zrychlovat, což ocení milovníci zvláštních efektů. Rozsah reálné ohniskové vzdálenosti objektivu lze při natáčení i fotografování prodloužit pomocí nové funkce EX Tele Conversion. Při natáčení nebo fotografování je možné přes HDMI výstup propojit fotoaparát s televizorem či monitorem a prohlížet si tak čerstvě pořízený materiál na velké obrazovce.


Panasonic Lumix DMC-GH2


Základním uživatelským rozhraním je výklopný a otočný dotykový displej, ke sledování scény lze ovšem stejně dobře použít i nově vyvinutý hledáček Multi Aspect Wide Screen LVF. Pomocí dotyků na displeji lze kromě ovládání menu a výběru, velikosti a umístění ostřícího bodu také automaticky zaostřit, displej dokonce funguje i jako alternativní spoušť. Díky senzoru displej automaticky zhasne, jakmile fotoaparát přiblížíme k oku – v takovém případě se aktivuje rozměrný LVF hledáček. Při automatickém ostření se uplatňuje nový systém Light Speed AF, díky němuž je fotoaparát schopen zaostřit za cca 0,1 s od stisku spouště.

Řada LUMIX G Micro je součástí standardu Micro 4/3. Pro řadu LUMIX G Micro je v současné době k dispozici 11 objektivů, mezi něž patří i tři horké novinky – LUMIX G 14 mm f2,5 ASPH, teleobjektiv LUMIX G VARIO 100-300 mm f4-5,6 / MEGA O.I.S. a 3D objektiv LUMIX G 12,5 mm f12 (H-FT012). Se speciální redukcí lze ovšem teoreticky nasadit prakticky jakýkoliv objektiv od jakéhokoliv výrobce z jakékoliv doby.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?