Hlavní navigace

Tržní podíl Internet Exploreru do dvou let spadne pod 50%

9. 5. 2009

Sdílet

IE bude do dvou lét ovládat méně než polovinu trhu

 

Podle statistik Net Applications o užívání internetových prohlížečů se snížil tržní podíl Internet Exploreru během dubna o 0,7% na 66,1 %. Zatímco IE 8 zvýšil svůj podíl o 2,2 procent, starší verze prohlížeče Microsoftu výrazně ztrácely - IE7 přišel o 2% a IE6 o 0,8%. Nedávné spuštění aktualizací IE6 IE7 a IE8 skrze Windows Update zřejmě urychlilo ztrátu starších verzí prohlížeče a konečně přinutilo jejich uživatele k přechodu na nejnovější verzi.

 

„Existuje nějaký limit neustálého propadu IE?," ptá se Vince Vizzaccaro, viceprezident marketingového oddělení Net Applications, a o odpovídá si: „Nevím. Nikdy jsem si nemyslel, že pokles tohoto prohlížeče může dojít tak daleko." Jako obvykle na ztrátě Internet Exploreru nejvíce profituje Mozzila Firefox, která během minulého měsíce zvýšila svůj tržní podíl o 0,4 procentního bodu na 22,5%. Google Chrome také výrazně získal a na konci měsíce ovládal 1,4% trhu s webovými prohlížeče.

Pokud bude tento trend pokračovat a Microsoftu se nepodaří vymyslet zázračnou marketingovou strategii alespoň pro udržení stávajících uživatelů, bude dle Net Applications již v roce 2011 ovládat méně jak 50% trhu.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?