Hlavní navigace

Tvůrci trháku Avatar chystají druhý díl a další 3D filmy

17. 3. 2010

Sdílet

Těšte se na druhý díl Avataru, samozřejmě ve 3D

Dívaci se mohou začít těšit na pokračování Avataru a celou řadu dalších 3D filmů Jamese Camerona. Naznačují to prohlášení producenta oscarového 3D trháku Johna Landaua.

"Mluvíme o pokračování Avataru a také o komorním love story The Dive či filmu Fantastic Voyage," řekl Landau o víkendu na konferenci v Izraeli. "Vždycky jsme říkali, že pokud bude Avatar úspěšný, uděláme i druhý díl. Nejprve musíme ale vymyslet dobrý příběh. James již série točil dříve, pokud to ale uzná za vhodné, natočí se jen jedno pokračování," vysvětlil producent nejúspěšnějšího filmu všech dob.

Všechny zmíněné filmy by měly být natočeny ve 3D. "Nemyslím si, že bychom ještě kdy vytvořili něco dvojrozměrného. Proč bychom měli točit černobíle, když už máme k dispozici barvy?," uvedl s nadsázkou Landau.

Doposud vydělal Avatar po celém světě neuvěřitelných 2,6 miliard dolarů (přibližně 49, 4 miliard korun) a stal se tak komerčně nejúspěšnějším filmem v historii. Menší vroubek na kráse mu ale způsobilo udílení Oscarů. Avatar získal totiž "jen" tři zlaté sošky v méně prestižních kategoriích.

Zdroj: Reuters, Foto: Bontonfilm

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality