Hlavní navigace

Twitter dosáhl 75 milionů uživatelů, aktivních je jich ale málo

27. 1. 2010

Sdílet

Twitter pokořil metu 75 miliónů uživatelů

Mikro-blogovací společenská síť vítá každý měsíc milióny nových uživatelů, jejich aktivita však příliš velká není. Navíc
i tempo růstu počtu uživatelů se v posledním půl roce zpomalilo. Vyplývá to ze statistik společnosti RJMetrics, jejíž data ukázala, že se na Twitter nedávno zaregistroval uživatel s pořadovým číslem 75 000 000.

"Když se podíváte na nové registrace, nemůžete popřít, že Twitter stále roste raketovým tempem, což je dobré," uvedl Robert Moore, šéf firmy RJMetrics. "Nicméně po bližším zkoumání zjistíte, že se rychlost zvyšování počtu uživatelů mírně zpomalila, což je špatné. Navíc podíl uživatelů, kteří skutečně tweetují v uplynulém pololetí také poklesl, což je ještě horší," dodal Moore.

Ještě v létě rostl počet uživatelů Twiiteru o téměř osm miliónů měsíčně, v prosinci už to bylo ale "jen" o šest. Navíc jen 17 procent všech uživatelů poslalo během minulého měsíce alespoň jeden tweet. V porovnání se 70% uživatelskou aktivitou z počátku roku 2007 jde o výrazný propad. Když ale vezmeme v potaz rychle se rozrůstající uživatelskou základnu, nominálně roste i počet tweetujících uživatelů, který je momentálně přibližně 10 až 15 milionů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?