Hlavní navigace

Twitter má 100 milionů měsíčně aktivních uživatelů

12. 9. 2011

Sdílet

Okolo 40 % uživatelů se na Twitter přihlašuje především z důvodu, aby si přečetli zprávy od ostatních uživatelů, uvedl Twitter, který se již delší dobu snaží vyvrátit, že jeho síť nepoužívá jen úzká skupina uživatelů, jak tvrdí někteří pozorovatelé. Twitter, který v dubnu minulého roku představil svůj program pro inzerenty s názvem Promoted Tweets, se snaží zadavatele reklamy přilákat všemi možnými způsoby.

Twitter údajně využívají nejvlivnější organizace na světě a známí lidé včetně 35 "nejznámějších hlav států", vrcholných atletů, herců a zpěváků. Ještě v červenci tohoto roku Twitter uváděl, že se na jeho síť každý den přihlašuje okolo 600 000 lidí a uživatelů, kteří odešlou okolo 350 miliard tweetů. Twitter také nedávno oznámil, že v současné době eviduje přes milion registrovaných aplikací pro svou platformu.

Zmíněnou sociální síť v posledních měsících začali používat známé osobnosti jako miliardář Richard Branson a ministryně zahraničí Hillary Clintonová, kteří jej také veřejně propagují.

 

Úvodní foto: © Matteo Gamba - Fotolia.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?