Hlavní navigace

Úložiště plně založené na SSD představilo HP

17. 6. 2013

Sdílet

Zároveň oznámilo i nové řešení plně virtuálního datového úložiště StoreOnce Virtual Storage Appliance (VSA).

U prvně jmenovaného produktu dosahuje počet vstupně/výstupních operací za sekundu hodnoty více než 550 000 IOPs při odezvě kratší než 0,7 milisekundy. Speciální cachovací algoritmy podle výrobce dynamicky upravují granularitu čtení a zápisu, snižují latenci a urychlují transakce. Dodávaný software Priority Optimization navíc zlepšuje výkon pro specifická pracovní zatížení.

Novinka také využívá hardwarově akcelerovanou kompresi dat, která snižuje nároky na kapacitu až o 50 %, aniž by prý negativně ovlivňovala výkon. Rozsáhlé využití technologie stripingu, která automaticky zapisuje data napříč veškerými dostupnými zdroji, zase zvyšuje datovou propustnost a přispívá k rozložení zátěže v systému.

HP představilo i novou 16Gb SAN infrastrukturu StoreFabric, která podle slov výrobce podstatně zvyšuje výkon systémů založených na paměťových čipech flash odstraněním tzv. úzkých hrdel (míst s nízkou datovou propustností).

StoreOnce VSA se nasazuje formou virtuálních systémů na stávající standardní průmyslové servery, což zákazníkům minimalizuje nutnost pořizovat dedikovaný hardware. Umožňuje poskytovatelům hostingu nabízet zálohování jako službu a snižuje náklady organizací na vzdálenou ochranu dat na pobočkách. Po jeho nasazení prý klesnou fyzické hardwarové nároky až o 50 % a náklady na energie až o 70 %.

Novinkou je pásková knihovna StoreEver MSL6480 Tape Library, která  nabízí funkce pro dlouhodobou ochranu podnikových dat. Základní modul lze snadno rozšiřovat a umožňuje tak dosahovat špičkového výkonu, škálovatelnosti a hustoty úložné kapacity – až 60,4 TB/h a 3,5 PB – v rámci jediné knihovny.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?