Hlavní navigace

Úložné produkty od Freecomu na českém trhu, slibují mimořádný design

19. 2. 2012

Sdílet

Kromě produktů budou českým uživatelům k dispozici i odpovídající služby. Freecom často spolupracuje s externími technologickými partnery a designéry při vývoji svých produktů. Například Mobile Drive Sq byl navržen ve spolupráci s průmyslovým designérem Armanem Emamim, zatímco disky Mobile Drive XXS a Hard Drive XS 3.0 byly vyvinuty belgickým designérem Sylvainem Willenzem.

Společnost je podle svých slov prvním prodejcem, který navrhnul mobilní pevné disky pro trh s Mac produkty (Mobile Drive Mg). Tento model se vyznačuje elegantním designem, lehkou hořčíkovou schránkou, zároveň ladí se stylem Apple MacBook a prý jde o jeden z nejtenčích disků svého druhu.

Pro koncové uživatele může být zajímavé, že většina produktů Freecom obsahuje software Green Button, který umožňuje úsporu energie ve chvíli, kdy zařízení není využíváno.

Environmentální dopad produktů Freecom sehrává důležitou roli při návrhu nových produktů. Během výrobní fáze používá Freecom recyklované suroviny všude tam, kde je to možné, a zajišťuje, aby jeho produkty splňovaly normy RoHS, WEEE a CE/FCC.

Vše od desek plošných spojů, po hořčíkové, hliníkové a dokonce i kaučukové schránky je navrženo s využitím energeticky úsporných komponent, které je možné recyklovat na konci svého životního cyklu, a zároveň veškeré produkty spadají do oficiálních směrnic o radiaci (EMI) a elektrostatickém výboji (ESD).

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?