Hlavní navigace

Nové ultrakompaktní videokamery od Samsungu

1. 8. 2009

Sdílet

Ultrakompaktní videokamery od SamsunguModely řady K, mezi něž patří SMX-K40, K44 a K45, podporují upscaling do kvality blížící se full HD rozlišení a jsou vybaveny 65x Intelli-Zoomem

HMX-U10 je uultrakompaktní videokamera, která podporuje záznam ve full HD rozlišení a je schopna pořizovat fotografie v rozlišení 10 megapixelů. Přístroj je také vybaven tlačítkem „upload“, kterým se uživatel může připojit k serveru YouTubeTM a sdílet obsah online. Modely SMX-K40, SMX-44 a SMX-K45 nahrávají video ve standardním rozlišení, při přehrávání přes HDMI výstup ale záznam přepočítávají do rozlišení blížícího se full HD. Tyto nové modely doplňují řadu videokamer Samsung určenou pro druhé pololetí roku 2009, kam patří také nedávno představené modely SMX-C10 a SMX-C14.

HMX-U10


HMX-U10

HMX-U10 je dle Samsungu řešením pro spotřebitele požadujícího přenosnou a snadno ovladatelnou videokameru s podporou full HD rozlišení. HMX-U10 podporuje pořizování videozáznamu ve full HD rozlišení, tj. 1920x1080 pixelů. CMOS snímač o rozměrech 1/2,3 palce, kterým je videokamera HMX-U10 vybavena, uživatelům také umožňuje pořizovat snímky s rozlišením 10 megapixelů a veškerý pořízený obrazový záznam lze prohlížet na  dvoupalcovém LCD displeji kamery. Díky svým miniaturním rozměrům dosahujícím pouhých 56 mm x 103 mm x 15,5 mm a díky hmotnosti, která včetně baterie činí 95 g, se ultrakompaktní model HMX-U10 liší od tradičního vzhledu typického pro videokamery kapesní velikosti. Designu dominuje vlnovité zalomení těla přístroje pod úhlem 7 stupňů, které dle výrobce umožňuje uživatelům přístroj snadněji uchopit a snižuje námahu v zápěstí nebo ruce. Stejný ergonomický design nalezneme také u modelů HMX-R10 a SMX-C10, které jsou vybaveny objektivem Samsung s aktivním zorným úhlem (technologie Active Angle Lens).

Řada K: SMX-K40, SMX-K44 a SMX-K45

Modely SMX-K40, SMX K44 a SMX-K45 ukládají videozáznam ve standardním rozlišení 720x480, díky upscalingu a podpoře propojení přes HDMI lze ale záznam následně přehrát na HD televizoru ve kvalitě blížící se full HD rozlišení. Při použití HDMI výstupu, kterým je videokamera vybavena, a HDMI kabelu mohou uživatelé videokameru připojit přímo ke svému televizoru s HD rozlišením a přehrát video ve kvalitě blížící se full HD rozlišení.

Modely SMX-K40, SMX-K44 a SMX-K45 jsou také vybaveny objektivy s jedním z největších zoomů, jaké společnost Samsung nabízí. Spotřebitelé mají k dispozici 65x Intelli Zoom. Nová řada K je také vybavena optickým stabilizátorem obrazu společnosti Samsung.

Samsung SMX-K45


Model SMX-K45 je vybaven vnitřním 32GB diskem Solid State Drive (SSD), který umožňuje v závislosti na režimu nahrávání pořídit záznam dlouhý až 20 hodin a 40 minut. Disk SSD má podle Samsungu nižší spotřebu energie, vydává méně tepla, je rychlejší a má delší životnost než HDD, protože neobsahuje žádné pohyblivé části. Model SMX-K44 je vybaven vnitřním 16GB diskem SSD. Model SMX-K40 vnitřní paměť nemá a záznam je třeba ukládat na kartu SD/SDHC.

Samsung SMX-K45

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?