Hlavní navigace

Platformu pro nově koncipované ultratenké notebooky představil Intel

3. 6. 2009

Sdílet

Na veletrhu Computex představila společnost Intel čtyři nové procesory včetně nízkonapěťových verzí a cenově dostupné čipové sady. Díky novým procesorům ULV (ultra-low voltage) prý vzniknou nové ultratenké přenosné počítače, jejichž váha se bude pohybovat od 1 do 2,5 kg a cena nebude vyšší než u běžných notebooků. Tyto procesory mají nižší energetickou spotřebu a umožňují tak větší výdrž na baterii.
Intel také odhalil novou čipovou sadu Mobile Intel GS40 Express Chipset pro nové ultratenké notebooky. Tato cenově dostupná čipová sada umožňuje zprostředkovat funkce, jimiž disponují dnešní notebooky - přehrávání ve vysokém rozlišení (HD), podporu operačního systému Windows Vista Premium či nativní podporu integrovaného rozhraní HDMI.

„Ultratenký laptop s procesorem Intel ULV nabídne vynikající poměr mezi výkonem a spotřebou," řekl Mooly Eden, viceprezident a generální ředitel Mobile Platforms Group společnosti Intel. „Podařilo se nám skloubit ultratenký design a nízkou cenu, takže si tato zařízení může koupit téměř každý."

Procesory z kategorie SV (standard voltage), například Intel Core 2 Duo, se na Computexu představily v rychlostech až do 3,06 GHz. Nabízejí výkon a vlastnosti, které využijí náročnější uživatelé a spotřebitelé. To se projeví hlavně při spouštění většího počtu náročných aplikací a také u aplikací optimalizovaných právě pro vícejádrové procesory.

Z bezdrátových technologií mohou zákazníci využít například technologii Intel My WiFi. Ta mění laptop v osobní Wi-Fi síť, v jejímž rámci se lze přímo připojit až k osmi certifikovaným WiFi zařízením, tisknout, sdílet či streamovat informace nebo bezdrátově synchronizovat různé přístroje.

Ultratenké notebooky založené na ULV procesorech společnosti Intel nabízejí v ČR například MSI, Acer, Asus nebo lokální výrobce 100Mega. V dohledné době údajně plánují uvedení ultratenkých notebooků i další firmy.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?