Hlavní navigace

Sítě třetí generace na bázi UMTS lze nově používat i v Plzni

20. 3. 2009

Sdílet

Telefónica O2 - UMTS v Plzni

 

Obyvatelé Plzně mají nyní možnost používat datové služby prostřednictvím mobilní sítě třetí generace - UMTS.  Do konce roku 2009 pak operátor Telefónica O2 plánuje pokrýt signálem dalších 15 měst. V prvním pololetí tohoto roku se na rychlé datové přenosy mohou těšit například v Ostravě, Olomouci, Českých Budějovicích či Ústí nad Labem.


V období od 20. března do 31. března 2009 mohou obyvatelé Plzně využít zvýhodněnou nabídku mobilního připojení k internetu. Všichni, kteří si nově aktivují speciální datový tarif určený pro obyvatele Plzně, budou platit 600 Kč s DPH měsíčně. Oproti standardní ceně tarifu ve výši 832 Kč s DPH tak ušetří 232 Kč měsíčně. Při uzavření smlouvy s časovým závazkem na 24 měsíců pak získají novinku v nabídce datových modemů v podobě malého kompaktního USB sticku za 1 Kč. Jeho standardní cena činí 1 895 Kč včetně DPH.


Nový modem USB Stick Huawei E160

Současně s rozšířením pokrytí mobilní sítí nové generace přichází Telefónica O2 také s nabídkou nového datového modemu v podobě USB sticku. Ten funguje ve všech GSM sítích O2 (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA) a stejně jako Combo modem sám rozpozná nejrychlejší dostupnou technologii v dané oblasti a tu použije pro připojení k internetu. Další nespornou výhodou jsou velmi malé rozměry modemu a jednoduchá instalace, k níž není zapotřebí žádné instalační CD a kterou zvládnou i úplní začátečníci. Pro připojení k internetu slouží aplikace O2 Mobilní internet. Ta se po instalaci zákazníkovi automaticky otevře. Pak jen stačí kliknout na "Připojit".

Základní informace o modemu

- GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA

- Podpora OS Windows 2000 SP4, Windows XP SP2, Windows Vista, Mac OS 10.4

- USB rozhraní 2.0

- Minimálně 128 MB RAM

- 50 MB volného místa na pevném disku

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?