Hlavní navigace

Unicorn umí ověřit bezkontaktně identitu

12. 10. 2020

Sdílet

Služba idGuard podporuje verifikaci identity prostřednictvím mnoha typů dokladů z různých zemí světa a je postavené na technologii od společnosti Innovatrics – světového leadera v oblasti biometrie. 

Kromě verifikace identity zákazníka, ověření jeho plnoletosti, zadluženosti, kontroly platnosti předloženého dokladu, nebo porovnání s databází odcizených dokladů také umožňuje rychle zkontrolovat, zda je zákazník skutečně tím, za koho se vydává, a že se jedná o živou osobu, to vše s úspěšností 98,47 %. idGuard je poskytován formou cloudové služby a jeho zprovoznění a iniciální nastavení je otázkou několika hodin.

Nejen na společnosti, které podléhají striktní legislativě zaměřené na prevenci proti praní špinavých peněz a finanční kriminalitě, je poslední dobou vyvíjen velký tlak, aby byly schopny prodávat své produkty a služby bez fyzického kontaktu se svými zákazníky, tedy zcela digitálně a online.

Banky, pojišťovny a jiné finanční instituce se touto problematikou již nějakou dobu zabývají, pro jiné podnikatelské subjekty, a to včetně středních a malých firem, se tato schopnost stává podmínkou pro přežití na vysoce konkurenčním prostředí. Výjimkou nejsou ani subjekty, které se v rámci poskytování svých služeb bez kontaktu se zákazníky neobejdou – ty mohou snížit náklady tím, že agendu spojenou s ověřováním identity svých zákazníků zvládnou na dálku.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?