Hlavní navigace

Unified communications od Microsoftu v nové verzi a s novým jménem - Lync

14. 9. 2010

Sdílet

Pro komunikaci a spolupráci umožňuje Microsoft Lync využívat řadu nástrojů, jako jsou video- a audiokonference, sdílení aplikací a desktopů, zasílání rychlých zpráv (IM), internetová telefonie, sledování prezence uživatelů nebo funkce rozpoznávání hlasu. Ke kontaktu s ostatními mohou lidé využívat různá zařízení, přičemž například hovor z PC lze při odchodu z kanceláře jednoduše přesunout na mobilní zařízení bez přerušení konverzace.

Přes třicet partnerů společnosti Microsoft již oznámilo beta verze různých produktů, které budou s novou generací řešení Microsoft Lync kompatibilní, ať už jde o například o IP telefony v různých cenových hladinách, USB koncová zařízení, softwarová kontaktní centra, aplikace pro nahrávání hovorů nebo řešení pro integraci komunikačních funkcí přímo do podnikových procesů.

Finální verze řešení Microsoft Lync by měla být k dispozici do konce roku 2010. Uživatelé však mají již nyní možnost řešení zdarma vyzkoušet, a to po stažení jeho RC verze ze stránek výrobce.

Spolu s uvedením nové generace řešení Microsoft Lync dojde k přejmenování všech komunikačních produktů od Microsoftu, jež budou již zohlednovat nové označení Lync.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?