Hlavní navigace

Úniku citlivých dat lépe zabrání nejnovější sada od RSA

24. 3. 2010

Sdílet

Produkt ve verzi 8.0 obsahuje podle výrobce více než 70 nových funkcí pro prohledávání, řízení pracovních postupů, tvorbu sestav a přehledů a globální zpracování obsahu.

Nová sada je také obsahuje nativní prohledávání dat z aplikací Microsoft SharePoint a IBM Lotus Notes – právě v těchto dvou nejpoužívanějších produktech pro spolupráci se podle RSA často ukládají vysoce citlivé informace generované uživateli a data představující duševní vlastnictví. Produkt dokáže také prohledávat a značkovat databáze IBM DB2 a umožňuje tak vyhledat a ochránit podstatně větší množství dat.

Nejnovější vydání přináší rovněž vylepšené funkce pro čínštinu, japonštinu a korejštinu. Zpracování vícejazyčného obsahu a upozornění pro koncové uživatele v několika jazycích zákazníkům usnadňují nasazení, aniž by bylo nutné upravovat IT infrastrukturu. Analýza obsahu a podpora správy pro tyto jazyky uživatelům dovoluje bezpečně spolupracovat v celosvětovém měřítku.

DLP Suite 8.0 dále nabízí off-line ochranu koncových bodů pro provoz na webu a v sítích pro zasílání rychlých zpráv (IM) v případech, kdy uživatelé nejsou připojeni k podnikové síti. To organizacím umožňuje chránit citlivá data i v případech, kdy si zaměstnanci berou přenosné počítače s sebou domů a pracují na dálku, aniž by se přímo připojovali prostřednictvím podnikové sítě. Zmíněná ochrana díky upozorněním a zdůvodňování zapojuje do snižování rizik koncové uživatele a částečně tak ulehčuje práci správcům zabezpečení.

Další nové funkce organizacím dovolují efektivněji sdílet hodnotu povědomí o rizicích v oblasti DLP s klíčovými zainteresovanými účastníky. Sada je navržena tak, aby generovala zprávy o trendech a souhrnné sestavy podle oddělení, typu incidentu, jeho závažnosti a stavu a poté je automaticky odesílala příslušným zaměstnancům. Tyto sestavy mohou pomoci výrazně snížit časovou náročnost řešení bezpečnostních incidentů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?