Hlavní navigace

UPC sráží cenu stomegabitového internetu pod 1000 Kč

26. 4. 2010

Sdílet

Společnost UPC dnes oznámila, že od května sníží cenu svého nejrychlejšího stomegabitového připojení k internetu UPC Fiber Power 100 z původních 1765 korun na 999 korun měsíčně. Výrazně dolů půjde i cena UPC Fiber Power 50, a to z 1311 korun na 799 korun za měsíc. V těchto rychlostech jde o jasně nejlevnější široce nabízený internet v České republice. Konkurenční Telefónica O2 pro srovnání nabízí své nejrychlejší ADSL připojení o rychlosti 16 Mbit/s za 908 korun měsíčně.

„Budu rád, bude-li široká veřejnost považovat toto naše rozhodnutí za zcela konkrétní příspěvekk připravované národní strategii Digitální Česko. Strategii, která má položit hlavní důraz na rozvojvysokorychlostního internetu,“ uvedl Václav Bartoň, generální ředitel UPC, a dodal: „Snížení cen o43 % v prvním a o 39 % v druhém případě umožní využívat superrychlý internet skutečně všemvážným zájemcům. Navíc jsme si vědomi toho, že tento krok pozitivně a zásadním způsobem proměnídomácí internetový trh a ulehčí uspokojování stále rostoucí poptávky po práci na internetu,streamovanému obsahu a stahování a sdílení objemných souborů."

Kabelový internet od UPC momentálně využívá odhadem okolo 380 tisíc zákazníků. Nabídky UPC Fiber Power jsou ale dostupné více než 1,2 milionu zákazníků.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality