Hlavní navigace

V Praze otevřeli softwarově definované datové centrum nové generace

16. 7. 2018

Sdílet

V datacentru Praha společnosti SafeDX byla zprovozněna nová infrastruktura Softwarově definovaného datového centra (SDDC), v rámci které SafeDX jako první poskytovatel cloudových služeb ve střední a východní Evropě využívá pokročilé telemetrické funkce s použitím nejnovější generace procesorů Intel Xeon Scalable v kombinaci s referenční architekturou Intel Rack Scale Design (Intel RSD).

Použité Intel Xeon Gold procesory s rozšiřující instrukcí AVX-512, díky níž lze až dvojnásobit počet FLOPSů (počet operací v pohyblivé řádové čárce za sekundu; měřítko výkonnosti počítačů) pro řešení výpočetně náročných úloh, umožňují využít datacentrum i jako cloud pro umělou inteligenci a strojové učení. Vysoký výkon této špičkové infrastruktury ji předurčuje i k využití jako „podvozku“ pro učení neuronových sítí.

Datacentrum Praha má současně jednu z největších instalací OpenStack clusteru ve střední a východní Evropě. Nově zprovozněná infrastruktura s využitím otevřené cloudové platformy OpenStack, která zajišťuje efektivní rozdělování virtualizované výpočetní kapacity, umožňují uspokojit požadavky na flexibilní výkon a přidělování kapacit i mezinárodních poskytovatelů cloudových služeb, kteří hledají partnera pro svou expanzi ve střední a východní Evropě.

„Trh IaaS zaznamenal podle analytiků společnosti Canalys meziroční růst ve výši 47 % a v příštích letech se očekává další akcelerace trhu,“ jmenuje jeden z důvodů pro otevření centra Martin Smekal, CEO společnosti SafeDX.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?