Hlavní navigace

V srpnu ukončí TV Óčko své digitální pozemní vysílání

25. 7. 2009

Sdílet

TV Óčko odchazí z digitálního multiplexu CDG

 

Od 1. srpna ukončí TV Óčko svou účast ve vysílacím multiplexu 3 zajišťujícím digitální pozemní vysílání (DVB-T). Hlavním důvodem je dle výkonného ředitele Hynka Chudárka změna podmínek pro vysílatele na třetím multiplexu provozovaného společnosti CDG (Czech Digital Group). Tento multiplex měl původně totiž pokrývat jen 70% území České republiky, což televizi Óčko vyhovovalo. Nyní se však CDG snaží o stoprocentní pokrytí našeho území, které pro vysílatele znamená vyšší provozní náklady.

„Po velmi dlouhé úvaze a nespočtu analýz jsme dospěli k názoru, že šířit signál televize Óčko prostřednictvím pozemního digitálního vysílání se nám v současnosti nevyplatí," řekl Jiří Balvín, generální ředitel TV Óčko. Podle předběžných odhadů přijde tímto krokem Óčko přibližně o 14% diváků, kteří momentálně nemají možnost přijímat vysílání jinak než přes digitální pozemní vysílání. To však prý hudební televizi neublíží a pouze to vrátí její sledovanost na začátek letošního roku. Mimo to se bude snažit o využití jiných způsobů vysílání, které se na našem území rozvíjejí dynamičtěji a dávají tak větší prostor pro získání nových diváků.

Přesto však nikdo z TV Óčko nevylučuje návrat do DVB-T. Pokud by se tak stalo, bylo by to pravděpodobně do multiplexu 4, který řídí Telefónica O2. „Věřím, že naše situace a požadavky rozvoj této sítě jen urychlí a my se tak vrátíme do DVB-T co nejdříve. Snad je to otázka jednoho roku," doufá generální ředitel Balvín.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?