Hlavní navigace

Vadí vám kabely u notebooku? Zkuste to bezdrátově s Intel WiDi

20. 7. 2010

Sdílet

Společnost Intel představila novou technologii Intel Wireless Display (WiDi), díky níž se lze zbavit kabelů spojujících počítač a televizi.

„Bez propojování můžete sdílet fotografie z dovolené se svou rodinou či přáteli, surfovat na internetu nebo pouštět firemní prezentace na Vašem domácím televizoru či projektoru. Jediné, co k tomu potřebujete, je odpovídající notebook s funkcí Intel Wireless Display, poháněný vybranými procesory Intel Core, a TV adaptér,“ říká Adam Raška, Market Development Manager společnosti Intel.

Technologie Intel Wireless Display si odbyla svou premiéru na letošním veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES) v americkém Las Vegas a ihned si našla mnoho příznivců mezi výrobci počítačového hardwaru. K nám se tato technologie dostává až nyní prostřednictvím notebooku Sony VAIO řady S a adaptéru NETGEAR Push2TV (PTV1000).Intel Wireless Display představuje rozšíření stávajících způsobů, jak procházet a prohlížet multimédia. Můžete tak přistupovat k velké většině obsahu na svých počítačích či z internetu a zobrazovat jej na obrazovce televizoru. Funkce Intel Wireless Display v reálném čase zachycuje vykreslené snímky notebookového zobrazení a odesílá komprimované video i audio přímo na adaptér prostřednictvím technologie Intel My WiFi.

Doposud bylo možné připojit televizor k internetu pouze několika možnostmi: pomocí přehrávače Blu-ray s přístupem k síti, adaptéru digitálních médií (DMA) a set-top boxu, které se k internetu připojují prostřednictvím domácí sítě, počítačů nebo notebooků vyhrazených pro domácí kino a připojených k televizoru prostřednictvím HDMI nebo jinými kabely a dalšími způsoby propojení počítače a televizoru. Tato řešení však dosud mají určitá  omezení, například limitované množství webových stránek, k nimž lze přistupovat, nebo video kodeků a formátů souborů, které dokážou přehrát.

Další materiály o Intel Wireless Display jsou dostupné zde: http://www.intel.com/consumer/products/technology/wirelessdisplay.htm

Videa naleznete na http://www.youtube.com/watch?v=FJmxhZzBuVI nebo http://www.youtube.com/watch?v=5Gm4ADoMFus

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?