Hlavní navigace

Kolik stojí na internetu váš bankovní účet?

29. 1. 2010

Sdílet

Váš bankovní účet i kreditní karty lze koupit online velmi levně

 

Víte, že informace o bankovním účtu a kreditní kartě mohou zakoupit počítačoví zloději v podzemní ekonomice za méně než cenu jedné žvýkačky? Společnost Symantec vytvořila kalkulátor Norton Online Living Calculator, pomocí kterého můžete zjistit orientační hodnotu svých aktiv online, jejich cenu pro zloděje online a vaše bezpečnostní riziko. V aplikaci Norton Online Living Calculator odpovíte na několik stručných otázek a zjistíte svoji cenu – výsledek vás může překvapit.

Po zodpovězení několika otázek o činnostech, které provádíte online, se zobrazí odkaz na tipy a zdroje a tři výsledky:

•    Odhad vašeho rizika online: Vysoké, střední, mírné a nízké.

•    Vaše cena online: Hodnota, kterou přisoudíte svým aktivům online (např. kreditním kartám, bankovním účtům, e-mailovému účtu).

•    Vaše cena online na černém trhu: Cena, za kterou by mohl počítačový zloděj koupit vaše osobní údaje v podzemní ekonomice.

Symantec ve své zprávě tvrdí, že počítačoví zloději jsou imunní vůči současnému poklesu ekonomiky. V podzemní ekonomice působí obrovská síť zlodějů online, kteří se snaží o krádež vašich osobních údajů. Podle 14. každoroční zprávy Symantec Internet Security Threat Report se útočníci stále více zaměřují na spotřebitele, a to tak, že infikují důvěryhodné webové servery s velkým objemem provozu.

Symantec dále varuje, že můžete navštívit legitimní webový server a přesto může dojít k infikování vašeho počítače. Mechanismem je automatické stahování z webu využívající zranitelné místo daného serveru. 90 % všech hrozeb se snaží získat důvěrné informace, jako jsou čísla kreditních karet a pověření k bankovním účtům, které lze rychle proměnit na hotovost prodejem za nepatrnou cenu. Například v roce 2008 se kreditní karty prodávaly za 0,06 až 30 USD za kartu a cena prodávaných pověření k bankovním účtům se pohybovala v rozsahu od 10 do 1 000 USD.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?