Hlavní navigace

Veeam zveřejnil rekordní výsledky za druhé čtvrtletí roku 2015

28. 7. 2015

Sdílet

Veeam Software ve 2. čtvrtletí 2015 dosáhl 22% nárůstu celkových tržeb oproti stejnému období v loňském roce. V sektoru velkých podniků došlo k meziročnímu navýšení tržeb o 64 %. Výsledky odpovídají skutečnosti, že již 70 % společností z žebříčku Fortune 500 a 48 % z žebříčku Global 2000 jsou zákazníky Veeam.

Potřetí v řadě byl Veeam zařazen do vizionářského kvadrantu ve zprávě 2015 Gartner Magic Quadrant for Enterprise Backup Software and Integrated Appliances.

„Organizace si čím dál více uvědomují význam zálohování kritických dat, a proto si stále více vybírají svá zálohovací řešení od výrobců, kteří poskytují rozšířené možnosti ochrany a funkcionalitu nad úroveň tradičního zálohovacího software“, píší autoři letošní výše uvedené zprávy, analytik a více prezident Dave Russell, a vedoucí výzkumu Pushan Rinnen a Robert Rhame. 

"Nadále sledujeme migraci podniků ze starých zálohovacích řešeních k řešením pro zajištění dostupnosti moderních datových center. Firmy si uvědomují, že samotné zálohovaní neplní jejich očekávání," uvedl Ratmir Timashev, CEO Veeam. "Během posledního čtvrtletí jsme zaznamenali silný nárůst nejen v podnikovém sektoru. Překonání hranice 150 tisíc zákazníků dále naznačuje, že firmy všech velikostí si uvědomují, že klasické zálohy jsou již překonané, a hledají novou generaci řešení stálé dostupnosti tak, jak je dodává Veeam."

Další důležité body druhého čtvrtletí 2015:

  • Silný růst v cloudu:Program Veeam Cloud Provider (VCP) vykázal 88% růst v počtu transakcí v porovnání se stejným čtvrtletím minulého roku. Veeam má nyní 8500 poskytovatelů služeb a cloudů jako součást VCP programu po celém světě, včetně více než 850 poskytovatelů licencovaných nabízet služby pro Veeam Cloud Connect.
  • 157 000 zákazníků ve 200 zemích: Veeam přibylo dalších 11 700 platících zákazníků. To odpovídá dlouhodobému průměrnému přírůstku přibližně 3500 nových zákazníků každý měsíc. Veeam řešení pro dostupnost nyní chrání 9,1 milionu virtuálních strojů po celém světě.
  • Nové licence Microsoft Hyper-V: 26% nárůst prodaných licencí v porovnání se stejným obdobím předchozího roku.
  • Expanze na 33 000 ProPartnerů po celém světě.
  • Nárůst zaměstnanců: Veeam nyní zaměstnává 1860 lidí po celém světě.
Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality