Hlavní navigace

Veletrh CeBit 2010 začíná, zúčastní se ho čtyři tisíce firem

2. 3. 2010

Sdílet

Hannoverský veletrh CeBit 2010 začíná

Německá kancléřka Angela Merkel a španělský prémiér José Luis Zapatero svou návštěvou dnes oficiálně zahájili veletrh informačních technologií CeBit 2010 v Hannoveru. Na již pětadvacátém ročníku veletrhu se představí 4157 vystovavatelů z 68 světových zemí včetně České republiky.

Hlavním heslem CeBitu 2010 je spojení Connected Worlds, které má vyjadřovat spojování různých médií prostřednictvím nových technologií. Toto motto naplňují například smartphony a technologie umožňující mobilní připojení k internetu. Dalším velkým tématem má být cloud computing, tedy spouštění počítačových aplikací a ukládání dat přímo na internetu, ve kterém své modely představí například Microsoft a Google.

Přestože se letos na CeBitu ukáže stovka nováčků, mezi které patří například zmíněný Google či další internetový gigant Amazon, celkový počet vystavujících firem opět poklesl oproti předchozímu ročníku. Jde o vůbec nejmenší počet vystavovatelů za posledních dvacet let, což je pro pořadatele jistě velkým zklamáním.

Za jeden z důvodů odlivu firem z hannoverského veletrhu je zmiňována hospodářská krize, skutečná příčina je zřejmě ale úplně jinde. V posledních letech totiž výrazně roste obliba specializovanějších akcí, jako veletrh spotřební elektroniky CES v Las Vegas či Světový mobilní kongres v Barceloně. Na všeobecné veletrhy jako je CeBit se již firmám příliš nechce.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?