Hlavní navigace

Verbatim PowerBay DataBank NAS - až 8 TB úložné kapacity

3. 6. 2010

Sdílet

Systém PowerBay NAS od společnosti Verbatim umožňuje sdílení dokumentů v síti a na internetu. Nabízí dva gigabitové porty ethernet a další dva USB 2.0 porty pro připojení externích USB zařízení a tiskáren, dále obsahuje 256-bitové AES šifrování pro zabezpečení dat, zatímco rozhraní eSATA se stará o zrcadlení dat. Podle výrobce se hodí pro nasazení jako datový server s možnostmi nastavení přístupových práv, podporou stahování/zálohování přes FTP/HTTP, dále nechybí podpora UPS, Apple AFP 3.1 pro Mac OS9/X a Macintosh Time Machine. Zařízení je rovněž kompatibilní se službou Windows Server 2003 /2008 Active Directory. Poskytuje různorodé konfigurace RAID (0, 1+spare, 5, 5+spare) včetně RAID 6 pro zálohování a obnovu dat.

Verbatim PowerBay DataBank NAS poskytující až 8 TB úložné kapacity

Režim RAID 6 umožňuje záchranu dat i v případě selhání druhého disku během procesu rekonstrukce parity diskového pole – což v režimu RAID 5 možné není. Díky replikaci dat je možné systém použít k zálohování dat v reálném čase – umožňuje kopírovat veškeré soubory na další NAS disk prostřednictvím externího portu LAN.

Verbatim zároveň představil i nový DataBank PowerBay Removable Hard Drive System, úložné řešení s jedním diskem, které je vhodné použít v kombinaci s PowerBay NAS nebo jako samostatnou náhradu za páskové systémy. PowerBay Removable Hard Drive System je k dostání v obchodech za doporučenou cenu 6199 Kč (1TB Removable single bay). PowerBay Removable Hard Drive System se připojuje přes rozhraní eSATA či USB a nabízí zálohování a archivaci dat na přenosné cartridge. Použitím více různých cartridge mohou firmy tento systém využívat k zálohování a archivaci dat v různých časových bodech.

Řada Verbatim PowerBay používá systém vyměnitelných diskových cartridge s kapacitami 500 GB (doporučená cena 2610 Kč), 1 TB (doporučená cena 3879 Kč) a 2 TB. Umožňuje uživatelům i bez znalosti IT vyjmout a vyměnit chráněné cartridge s pevným diskem, aniž by bylo nutné vypínat celý systém. Systém DataBank NAS i samotné cartridge mají konstrukci uzpůsobenou pro optimální odvod tepla a průtok vzduchu přímo okolo pevných disků. Rychlost rotace chladicího ventilátoru se navíc automaticky přizpůsobuje teplotě uvnitř skříně, což eliminuje nadbytečnou hlučnost.

Předinstalovaný software Acronis True Image nabízí funkce pro zálohování, obnovu a ochranu dat pro uživatele PC. Všechny systémy PowerBay spolupracují s Windows a Mac OS. Model DataBank NAS má rozměry 170 x 183 x 230 mm a váží 6,7 kg. Jednotka s jedním diskem je velká 50 x 170 x 230 mm při váze 2,5 kg.

Vlastnosti:

•    Kovová konstrukce
•    Šuplíkový systém pevných disků vyměnitelných za provozu
•    Možnost volby kapacity pro každý šuplík – 500 GB, 1 TB nebo 2 TB
•    Rozhraní eSATA pro rychlé zrcadlení dat, podpora USB 2.0
•    LAN replikace
•    256-bitové AES šifrování
•    Různorodé konfigurace RAID (0, 1+spare, 5, 5+spare, 6)
•    Optimalizované vyzařování tepla
•    Ekologická šetrnost, čas vypnutí a zapnutí lze naprogramovat
•    Zálohovací software Acronis včetně 5 uživatelských licencí (pouze pro Windows)
•    Kompatibilita s Windows, Mac OS a Linux

Verbatim PowerBay NAS je k dostání v obchodech za doporučenou cenu 21 599 Kč (2TB Databank 4Bay NAS) a 25 679 Kč (4TB Databank 4Bay NAS).

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?