Hlavní navigace

Většina dosavadních vlastníků iPhonů chce jít do iPhonu 8

18. 5. 2017

Sdílet

Podle nového průzkumu AlphaWise společnosti Morgan Stanley 92 procent dotázaných majitelů iPhonů uvedlo jako „poněkud nebo extrémně pravděpodobné“, že v následujících 12 měsících koupí nové zařízení od Applu.

Firma z Cupertina je i nadále na vrcholu, pokud jde o loajalitu zákazníků ke značce. Jeho 92procentní hodnocení je daleko před úhlavním konkurentem Samsungem, který dosáhl jen 77 procent, LG (59 procent), Motorolou (56 procent) a Nokií (42 procent).

Díky výsledkům publikovaným analytiky společnosti Morgan Stanley se cena akcie společnosti vyšplhala ze 161 na 177 dolarů.

Pro Apple musí být tato zpráva obzvláště vítaná. Spousta lidí si stěžuje, že iPhone 7 nenabízí příliš mnoho novinek oproti předchozímu modelu, a celkové prodeje telefonů v poslední době poklesly. Šéf Applu Tim Cook z toho, že jeho firma o zhruba 2 miliony kusů iPhonů nenaplnila očekávání Wall Streetu, viní právě spekulace o chystaném iPhonu 8, na který „zbrojí“ jeho zákazníci a zanedbávají tak aktuální modely.

Cook uvádí, že jeho firma doufá, že jde o pouhou pauzu v nákupu iPhonů, která je podle něj způsobena dřívějším a častějším zprávám o budoucích iPhonech.

Od iPhonu 8 se očekává, že se stejně jako Samsung Galaxy S8 bude chlubit bezokrajovým displejem a nebude mít fyzické domácí tlačítko. Spekuluje se také o designu typu „skleněný sendvič“, podpoře bezdrátového nabíjení, 5,8palcovém zakřiveném OLED displeji a mnohém dalším.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?