Hlavní navigace

Nový videokonferenční systém - Polycom QDX 6000

11. 2. 2009

Sdílet

Polycom QDX 6000

Díky výše uvedeným produktům se Polycom posunul v kvalitě obrazu a zvuku na úroveň, která reflektuje pokrok v oblasti digitáních multimedií. Řada HDX přináší uživatelům komunikaci a vzdálenou spolupráci zprostředkovanou technologií UltimateHD, která v sobě kombinuje HD video a kvalitu zvuku založenou na technologiích Polycom Siren22 StereoSurround.

Přenos v plné HD kvalitě ovšem klade odpovídající nároky na kapacitu datového spojení, která není vždy dostupná. Společnost Polycom se proto rozhodla odpovědět na potřeby těch uživatelů, kteří nevyžadují nebo nemohou naplno využít možnosti plné HD komunikace. Pro tuto skupinu zákazníků je určen nový produkt Polycom QDX 6000, který nabízí vhodný kompromis mezi kvalitou přenášeného obrazu a zvuku, požadavky na šířku pásma a v neposlední řadě i pořizovacími náklady.

Zařízení je vybaveno řadou technologií, které společnost Polycom představila v nedávné minulosti. Jak již bylo řečeno, ne každý uživatel videokonferencí může využívat skutečně vysokorychlostní konektivitu s garantovanými parametry. V řadě případů je třeba se spokojit s využitím běžného veřejného Internetu, který mnohdy nevyhovuje požadavkům na přenos obrazu a zvuku v reálném čase a vysoké kvalitě. Z tohoto důvodu společnost Polycom vyvinula technologii Polycom Lost Packet Recovery (LPR), která minimalizuje negativní dopad ztráty přenášených paketů v IP sítích na kvalitu videokomunikace. Za zmínku stojí také zvýšená odolnost vůči rušení ze strany dalších elektronických zařízení. V praxi se tato funkce týká především mobilních telefonů GSM, které mohou v blízkosti videokonferenčních zařízení způsobovat velmi nepříjemné rušení přenášeného zvuku.

Systém Polycom QDX 6000 je založen na zavedených videokonferenčních standardech a poskytuje možnost přenášet obraz v DVD kvalitě, tj. až 30 snímků za vteřinu v rozlišení 4CIF nebo 480p. K tomu se přidává 22 kHz stereo audio Polycom StereoSurround, sdílení multimediálního obsahu (H.239) a enkrypce AES. Videokonferenční systém Polycom QDX 6000 je na trh uváděn v průběhu února 2009.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?