Hlavní navigace

Virtuální servery nově i v nabídce Dial Telecomu

29. 5. 2012

Sdílet

Nová služba je určena společnostem, jež chtějí efektivně uchovávat nebo provozovat firemní data nebo IT aplikace -- typicky ERP nebo CRM systémy, web, e-shop či e-mail.

Služby pronájmu serverů umožňují také velmi individuální konfiguraci z pohledu výkonu, množství uložených dat včetně jejich zálohování a také možnost správy serverů.

Klíčem pro navržení optimální serverové infrastruktury je podle dodavatele analýza potřeb každé společnosti a odpovídající návrh s využitím nejmodernějších technologií. Při analýze v rámci přípravy nabídky se zváží veškeré technické varianty – tedy virtuální servery, dedikované servery nebo třeba hybridní řešení například ve formě privátního cloudu.

Specifickou, ale významnou kategorií pro navržení vhodné struktury serverové infrastruktury tvoří softwarové licence. Díky detailní znalosti licenčních modelů výrobců softwaru lze prý často ušetřit desetitisíce korun.

Nejvýraznějších úspor na spotřebě elektrické energie i investicích do hardware je možné dosáhnout při přechodu na virtuální servery v cloudu. Často lze významně ušetřit ale i prostou migrací na nové dedikované servery, protože u modernějších technologií významně klesá spotřeba energie na jednotku výpočetního výkonu.

Platby za pronájem serverové infrastruktury jsou rozpočteny do měsíčních splátek, zákazník tedy nemusí vydávat velké sumy investičních prostředků do nových serverů a navíc může velmi flexibilně dokupovat potřebný výkon v případě změn potřeb IT. Například dodání nového virtuálního serveru při standardní konfiguraci je možné do dvou hodin od zadání požadavku.

Poskytovány jsou i služby firewallu, zálohování, DB serverů nebo HW i SW podpory s garantovaným servisem do 1 hodiny od vzniku problému.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?