Hlavní navigace

VMware View 4.5 nabízí virtualizované desktopy v on-line i off-line režimu

21. 9. 2010

Sdílet

Podle výrobce jde o první řešení virtualizace desktopů, které nabízí uživatelům plnou funkcionalitu, ať pracují on-line nebo off-line. VMware View 4.5 podnikům tak prý umožňuje zvýšit bezpečnost, snížit operační náklady a zjednodušit administraci a správu desktopu.

Novinka se skládá z následujících variant:

• VMware View 4.5, Enterprise Edition: obsahuje VMware vSphere 4.1 pro desktopy, VMware vCenter 4.1 a VMware View Manager 4.5, flexibilní server pro správu desktopů, který IT administrátorům umožňuje rychlý provisioning a těsnou kontrolu přístupu uživatelů.

• VMware View 4.5, Premier Edition: obsahuje VMware vSphere 4.1 pro desktopy, VMware vCenter 4.1, VMware View Manager 4.5, View Client s lokálním módem, VMware ThinApp 4.6, VMware View Composer a VMware vShield Endpoint 1.0, který nabízí integraci off-line funkcí, optimalizaci správy virtuálních obrazů, virtualizaci aplikací a snadno spravovatelnou centrální ochranu proti virům pro nasazení na virtuálních desktopech.

Cena Enterprise Edition je 150 dolarů za jedno současné připojení, cena Premier Edition je 250 dolarů za jedno současné připojení. K dispozici je rovněž 60denní bezplatná zkušební verze VMware View 4.5.

„Uvedení produktu VMware View 4.5 připravuje cestu pro nástup moderního desktopu a naší vizi modelu poskytování aplikací a dat zaměřeného na samotné uživatele,“ říká Vittorio Viarengo, vicepresident divize End User Computing Products ze společnosti VMware. „Novinka nabízí to nejlepší z obou světů – mobilitu koncových uživatelů a snadnou správu IT. VMware View 4.5 výrazně zlepšuje použitelnost technologie virtuálních desktopů tím, že nabízí první off-line řešení na trhu, které uživatelům umožňuje vzít si sebou svůj virtuální desktop z datového centra a vyrazit do terénu.“

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?