Hlavní navigace

Vodafone chce dostat rychlý internet na venkov

2. 11. 2013

Sdílet

Dílčí metou je konec března, kdy by měla být rychlým internetem pokryta více než polovina území ČR.

Vodafone Turbo Internet

Pokud jde o LTE, Vodafone má k dispozici rozpětí 3 MHz v pásmu 900 MHz. Maximální přenosová rychlost v tomto pásmu je 20 Mb/s, podle údajů společnosti se v testovacím provozu podařilo dosáhnout reálné rychlosti 15 Mb/s.

„Naším cílem je zpřístupnit mobilní vysokorychlostní internet co nejrychleji co největšímu množství zákazníků. Proto LTE technologií začneme pokrývat menší města a venkov, kde v současné době rychlý mobilní internet zcela chybí,“ uvedla Tanja Richterová, viceprezidentka pro technologie Vodafonu.

Technologie LTE umožňuje využívat síť nejen na data, ale i na přenos hlasu, SMS a MMS. Nové buňky tedy budou moci využívat i telefony podporující tuto technologii, samozřejmě v pásmu 900 MHz.

K Turbo Internetu se mohou připojit všichni zákazníci využívající jakékoli datové služby Vodafonu. Potřebují k tomu SIM kartu s podporou LTE a samozřejmě i vhodné zřízení. Například modem Vodafone K5150 nebo některý z novějších smartphonů nebo tabletů.

Pohled na mapu plánovaného pokrytí ovšem dává tušit, že situace se příliš nezlepší v příhraničních a kopcovitých oblastech, kde společnost stále ještě nenabízí ani běžný GSM signál a kde se situace za 8 let působení Vodafonu na českém trhu v podstatě nezměnila.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?