Hlavní navigace

Vodafone rozšířil svou 3G síť na 80 procent Prahy

7. 5. 2010

Sdílet

Vodafone rozšiřuje svou 3G síť, pokrývá již 80 procent Prahy

Mobilní operátor Vodafone rozšířil v dubnu své pokrytí sítí UMTS o dalších deset procent Prahy, kterou tak mohou nyní využívat čtyři pětiny obyvatel hlavního města. Do konce června by pak třetí největší operátor na českém trhu měl dokončit své pokrytí Prahy sítí třetí generace úplně. Pro ČTK to uvedl tiskový mluvčí českého Vodafone Mirek Čepický.

"Od dnešního dne je signál 3G dostupný i pro obyvatele Bohnic, Troji, Ďáblic, Proseku, Letňan, Kbel či Čakovic. Naše 3G síť je optimalizována tak, abychom zákazníkům nabídli rychlé a stabilní mobilní připojení v co nejlepší kvalitě," uvedl seznam nově pokrytých částí Prahy tiskový mluvčí.

Vodafone letos na jaře kromě postupného pokrývání Prahy 3G sítí, rozšířil toto pokrytí i na většině území Brna. Do konce března roku 2011 plánuje trojka českého trhu spustit UMTS síť v další 30 až 40 městech v České republice.

Přestože Vodafone rozšiřuje svou síť třetí generace, doposud k tomu příliš nepřizpůsobil své datové tarify, které jsou prozatím ušité pro starší typ sítě s menší rychlostí přenosu dat. Obdobně je na to však i česká konkurence operátora.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?