Hlavní navigace

Vodafone uvede na český trh vlastní smartphone s OS Android

1. 5. 2010

Sdílet

Mezi nimi má být např. první smartphone pod značkou Vodafone, konkrétně model Vodafone 845 vybavený podporou 3G sítí a open source operačním systémem Android (verze 2.1) od Googlu. Dále se prý připravuje i dotykový telefon s mobilním internetem a cenou do 2000 Kč.

Z dostupných informací vyplývá, že Vodafone chce ve svých smartphonech klást důraz na mobilní přístup k internetu, proto tyto přístroje budou vybaveny populárním browserem Opera Mini. Nabídnout chce i v nejnižší cenové kategorii přístroje se solárním nabíjením a QWERTY klávesnicí. V portfoliu by se ovšem měly objevit i designové a high-endové přístroje s pokročilou funkcionalitou.

Vodafone 845 s Androidem by se měl vyznačovat malými rozměry (100 x 55 x 13 mm), displejem o úhlopříčce 2,8“ (a s rozlišením 240 x 320 bodů), 3 MPx fotoaparátem a podporou HSDPA, Wi-Fi či GPS navigace. Bližší detaily nejsou k dispozici, ale mělo by jít zatím o nejmenší a nejlevnější přístroj s Androidem. Tento smartphone by měl vyrábět čínský Huawei a Vodafone také využívá pro rozšíření svého portfolia i produktů francouzské firmy Sagem, které nabízí pod vlastním logem.

K dispozici je již i video prezentující chystaný smartphone Vodafone 845:

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?