Hlavní navigace

Vodafone zvýšil 3G pokrytí na 44 % obyvatel ČR

Sdílet

Martin Noska 2. 3. 2011

Podle slov zástupců tohoto operátora tak svým 3G pokrytím prý překonal konkurenci. Do konce letošního srpna chce pokrýt Vodafone signálem rychlého mobilního internetu 60 % populace ČR. V souvislosti s pokrýváním 3G signálem připravil Vodafone hru o poklady na mapě republiky umístěné na Facebooku.

Kromě 3G sítě mohou zákazníci Vodafonu využívat mobilní datové připojení přes CDMA síť MobilKomu, která pokrývá 75 procent populace, a síť 2G – EDGE, jejíž pokrytí je dostupné 95 procentům obyvatel České republiky, ale jejíž rychlost je pro náročnější aplikace již silně nedostačující. Otázkou je, jak situaci v 3G pokrytí změní nedávno uzavřené partnerství společností T-Mobile a Telefónica O2, které chtějí sdílet svoje 3G sítě, což by jim mělo pomoci výstavbu značně urychlit. Více najdete v článku Telefónica O2 a T-Mobile budou sdílet svoje 3G sítě, zvýší se tak pokrytí.

3G hra “Hledej poklady” je sociální hra s prvky strategie, která umožňuje uživatelům obsadit prázdná území, bránit si je, zároveň bojovat o již obsazená a získávat tak zlaťáky. Souboj se odehrává na reálné mapě ČR a soutěžící tak mohou bojovat o svou domovinu, nebo oblíbený kraj. Pro souboj však hra nevyužívá žádné násilí, ale jednoduchý algoritmus typu kámen-nůžky-papír.

Našli jste v článku chybu?