Hlavní navigace

Vodafone zvýšil 3G pokrytí na 44 % obyvatel ČR

2. 3. 2011

Sdílet

Podle slov zástupců tohoto operátora tak svým 3G pokrytím prý překonal konkurenci. Do konce letošního srpna chce pokrýt Vodafone signálem rychlého mobilního internetu 60 % populace ČR. V souvislosti s pokrýváním 3G signálem připravil Vodafone hru o poklady na mapě republiky umístěné na Facebooku.

Kromě 3G sítě mohou zákazníci Vodafonu využívat mobilní datové připojení přes CDMA síť MobilKomu, která pokrývá 75 procent populace, a síť 2G – EDGE, jejíž pokrytí je dostupné 95 procentům obyvatel České republiky, ale jejíž rychlost je pro náročnější aplikace již silně nedostačující. Otázkou je, jak situaci v 3G pokrytí změní nedávno uzavřené partnerství společností T-Mobile a Telefónica O2, které chtějí sdílet svoje 3G sítě, což by jim mělo pomoci výstavbu značně urychlit. Více najdete v článku Telefónica O2 a T-Mobile budou sdílet svoje 3G sítě, zvýší se tak pokrytí.

3G hra “Hledej poklady” je sociální hra s prvky strategie, která umožňuje uživatelům obsadit prázdná území, bránit si je, zároveň bojovat o již obsazená a získávat tak zlaťáky. Souboj se odehrává na reálné mapě ČR a soutěžící tak mohou bojovat o svou domovinu, nebo oblíbený kraj. Pro souboj však hra nevyužívá žádné násilí, ale jednoduchý algoritmus typu kámen-nůžky-papír.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?