Hlavní navigace

Volejte zdarma do mobilních i pevných sítí, stačí mít Gmail a být Američan

27. 8. 2010

Sdílet

Už v červnu společnost Google představila službu Google Voice, jejíž uživatelé obdrželi specifická americká telefonní čísla, přičemž každé z těchto čísel zastupuje všechna telekomunikační zařízení, jež daný zákazník používá. Nově však zmíněnou VoIP službu Google rozšířil do webového rozhraní své emailové schránky Gmail a nabídl uživatelům volání do mobilních i pevných sítí z internetu zcela zdarma. Tato výsada se dle očekávání však vztahuje pouze na území USA a Kanady a obyvatele zde žijící.

Američané tak mohou minimálně až do konce letošního roku bez poplatků volat do všech amerických sítí, navíc Google na svém oficiálním blogu zveřejnil ceník pro mezinárodní volání s velice příjemnými sazbami. Jen pro příklad, do České republiky se z USA můžete dovolat na pevnou linku za 3 a na mobil za 19 centů za minutu.

V rámci této promo akce se Google chystá na vybrané letištní terminály a do některých škol instalovat telefonní budky,z nichž si budou moci zákazníci zdarma zavolat. Svým vzhledem budou připravované budky kopírovat kultovní britskou červenou konstrukci.

Zda má americká společnost v plánu podobnou službu nabídnout i v ostatních zemích se zatím vůbec nemluví, nicméně alespoň v České republice by takováto možnost jistě přinutila české operátory nasadit rozumnější ceny.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?