Hlavní navigace

Vybrané vysoké a střední školy začnou s výukou databází a SQL za podpory Oracle Academy

12. 9. 2009

Sdílet

Studijní plán a výukové prostředí hostované společností Oracle nabízí v tomto směru podle slov jejích zástupců velké možnosti. „Jednoduchý přístup do portálu pomocí webového prohlížeče, studijní materiály a projektové úkoly přinášejí studentům prvotřídní přípravu na budoucí kariéru IT profesionálů. Na závěr výuky získávají žáci certifikát o absolvování kurzu a zároveň mohou přistoupit k mezinárodně uznávané zkoušce Introduction to Oracle: SQL v autorizovaném středisku Prometric,“ popisuje Vendula Fleissigová, koordinátorka Oracle Academy.

V tomto školním roce jsou do programu Oracle Academy zapojení pedagogové ze středních a vysokých škol z Prahy (Střední průmyslová škola dopravní, Smíchovská střední průmyslová škola, Institut informatiky, Vysoká škola manažerské informatiky, Střední průmyslová škola elektrotechnická), Rokycan (Gymnázium a Střední odborná škola), Ústí nad Labem (Střední škola elektrotechniky a spojů) a Brna (Vysoké učení technické). Ti v loňském školním roce absolvovali 80 hodin on-line přípravy a týdenní přímou výuku s praktickými cvičeními a projektovými úkoly. Závěrečný pobyt ve školicím středisku ve Vídni byl pro pedagogy příležitostí spolupracovat s kolegy z řady evropských zemí a sdílet s nimi osvědčené postupy nejen v pedagogice a v odborné výuce.

„Jsme rádi, že se naše škola stala součástí Oracle Academy a naši lektoři mohou nyní předávat nabyté zkušenosti z databázového modelování a SQL studentům a rozšiřovat jim obzory v IT oblasti,“ pochvaluje si Jaromír Háka z Gymnázia a SOŠ Rokycany.

„Nábor do dalšího ročníku školení pedagogů bude opět otevřen všem středním a vysokým školám technického směru, s ohledem na dosavadní pozitivní zkušenosti účastníků očekáváme, že zájem o spolupráci s Oracle Academy nadále poroste,“ říká Vendula Fleissigová. Více informací naleznou zájemci na http://www.oracle.com/global/cz/charity/academy.html.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?