Hlavní navigace

Výpadky emailů pokračují. Hotmail na 5 hodin mimo provoz

13. 3. 2009

Sdílet

Microsoft zprovoznil svůj Hotmail až po 5 hodinách výpadku

 

Microsoft na svém oficiálním blogu včera okolo jedenácté hodiny večer zveřejnil prohlášení, ve kterém říká: „Služba byla pro všechny uživatele znovu zpřístupněna. Podnikáme kroky, aby se tato událost již nikdy neopakovala.“ Dále se v prohlášení omlouvá všem uživatelům služby Hotmail za nepříjemnosti, které jim výpadek služby mohl způsobit.

 

Postižení uživatelé po celém světě se nemohli dostat do svých emailových schránek a po přihlášení se jim místo obvyklého menu zobrazila pouze zpráva „Server je zaneprázdněn“. Výpadek zasáhl tak velký počet z celkových 375 miliónů uživatelů služby Hotmail, že Microsoft velmi rychle uveřejnil zprávu o výpadku dokonce na stránkách s podporou svých služeb. Tu poté aktualizoval, když se mu podařilo chybu v emailové službě napravit.

 

Hotmail zasáhl výpadek pár dní poté, co se něco podobného stalo jeho velkému konkurentovi službě Gmail od společnosti Google. Časté výpadky v emailových službách, které používají stamilióny uživatelů typu Gmail a Hotmail, mohou výrazně narušit důvěru uživatelů v elektronickou poštu jako takovou. Mnohé lidi již určitě napadla otázka, kde by si měli založit emailový účet, když ani giganti jako Microsoft a Google jim nedokážou zajistit jistý přístup do jejich schránky?

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?