Hlavní navigace

Výstraha: Nelegální kopie Windows 7 RC obsahují malware

5. 5. 2009

Sdílet

Pirátská verze Windows 7 RC v sobě má trojského koně

 

Předfinální verze Windows 7, kterou má dle plánu Microsoft dnes oficiálně zveřejnit, již dříve unikla z vývojářského centra Microsoftu a před dvěma týdny se její první kopie objevily na BitTorrentových trackerech. Avšak do některých pirátských verzí byl zakomponován trojský kůň. Uvádějí to desítky uživatelů na fórech BitTorrentových sítí jako je Mininova.org.

„Pouze jako varování pro kohokoli, kdo by si chtěl stáhnout Windows 7 RC: velmi mnoho downloadů má ve svém souboru setup.exe trojského koně. Setup.exe je ve skutečnosti archiv souborů, ze kterého se po rozbalení vynoří Setup.exe a codec.exe. Můj antivirus při této činnosti označil codec.exe za trojského koně," píše jeden z uživatelů na fóru Mininovy.

Microsoft označil tuto potenciální infekci jako další důvod, proč by uživatelé neměli zkoušet pirátské verze. „Toto bohužel dokazuje, že je zde spousta lidí, kteří vidí ve Windows 7 skvělou možnost pro využití ostatních uživatelů," říká na firemním blogu Alex Kochis, ředitel Oddělení protipirátských technologií Microsoftu. 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?