Hlavní navigace

Využití cloudů firmami je v Česku na špičce

30. 6. 2016

Sdílet

Výsledky průzkumu mezi 250 firmami v České republice, Maďarsku, Polsku a v Rumunsku představil Intel. Podle něj z hlediska struktury cloudových služeb v regionu střední Evropy nejvíce převládají služby privátního cloudu, kdy je cloudová infrastruktura spravovaná výhradně pro jednotlivou organizaci. 

Privátní cloudy preferuje 53 % firem, významně více než cloudy veřejné s 19 %, u nichž jsou služby poskytovány po síti přístupné pro další subjekty.

Kombinací dvou či více privátních, veřejných či komunitních typů služeb jsou pak hybridní cloudy, k jejichž využívání se hlásí 27 % firemních uživatelů cloudu ve zmíněných zemích středoevropského regionu.

„České firmy ve srovnání se středoevropskou konkurencí z průzkumu vycházejí jako nadstandardní uživatelé služeb hybridního a soukromého cloudu, které využívá 36 %, respektive 23 % firem, což je zejména u hybridního cloudu významně více než je středoevropský průměr,“ tvrdí Petr Ulvr, obchodní manažer Intelu pro Českou a Slovenskou republiku.

Nabídka služeb veřejného cloudu evidentně dospěla a na českém trhu si lze vybrat z několika poskytovatelů sdílených služeb nabízejících kvalitní cloudová řešení. České firmy jsou podle Petra Ulvra rovněž nejprogresivnější v tom, že jsou nejvíce připravené akceptovat nové obchodní modely, které symbióza různých typů cloudů s sebou přináší.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?