Hlavní navigace

Vznikla nová užitečná služba: hlídací pes katastru

29. 4. 2013

Sdílet

„Mladý pane, viděl jste někdy důl? To je díra v zemi, chodby tak a tak. Prosím, důl se může zatopit, zasypat, ale nikdo vám ho nemůže vzít!“

Slavná hláška z Cimrmana je v dnešní době opět aktuální. Kdo si myslí, že mu jeho nemovitost nikdo nemůže ukrást, ten je bohužel na omylu. Krádeže prostřednictvím podvodů v katastru nemovitostí jsou poměrně časté. Předcházet jim umožní nová služba Hlídací pes katastru, která monitoruje změny ve vlastnických listech.

Pro klidné spaní je totiž nutné katastr nemovitostí pravidelně sledovat. Podvodníci kradou domy a byty tak, že falšují kupní smlouvy a využívají zmocněnce, kteří jednají za majitele nemovitostí, aniž by to tito majitelé věděli.

K hlídání majetku můžete použít právě uvedený web, kde si klidné spaní zajistíte za 399,- Kč ročně. V této ceně je hlídání celkem pěti různých nemovitostí.

Hlídací pes pak jednou denně od pondělí do pátku prověřuje stránky katastrálního úřadu a hledá, zda byla ke sledovaným nemovitostem připojena „plomba“, případně zda neproběhla změna vlastnického listu. Pokud by k něčemu takovému došlo, budou klienti informováni pomocí SMS nebo e-mailu.

Zdroj: TZ hlidacipeskatastru.cz

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?