Hlavní navigace

Warner Bros: studenti, špehujte své okolí!

30. 3. 2010

Sdílet

Warner Bros: studenti, špehujte své okolí!

 

Britská divize společnosti Warner Bros. Entertainment nabírá studenty se zaměřením na počítače/IT na neobvyklou praxi. Firma pro tyto studenty vytvořila nové pozice - mají se prý podílet na zredukování pirátství na internetu. Díky stáži s platem v přepočtu přes 40 000 Kč měsíčně se studenti seznámí s tím, jak Warner Bros bojují proti ilegálnímu sdílení dat a dokonce dostanou možnost špehovat své spolužáky/spoluobčany.

Společnost prý studentům poskytne výcvik potřebný k tomu, aby mohli na internetu hledat odkazy, příspěvky, torrenty a informace, které by pomohly při potírání počítačového pirátství. Důkazy, které studenti sebírají, by pak měly být dále použity u případného soudu.

Server Softpedia, který na stáže upozornil, poukazuje na podobnosti mezi Warner Bros a čínskou vládou s tím, že obě organizace hledají ty, kteří jsou ochotni špehovat své spoluobčany. Portál Gizmondo pak poukazuje na sociální dopad, který by pro mladého člověka vykonávání podobného povolání mohlo mít, neboť pokud mladí lidé z jeho okolí zjistí, jakou práci dělá, nejspíš k němu nebudou tak otevření, jako dříve.

Zdroj: ZDNet

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?