Hlavní navigace

WatchGuard představil nový operační systém pro své bezpečnostní produkty

24. 6. 2010

Sdílet

S nově spuštěným softwarem mohou dle výrobce obě série WatchGuard XTM i XCS naplno využít systém cloud-based ochrany - Reputation Enabled Defense. Reputation Enabled Defense má umožnit vyšší ochranu webového prohlížení při selekci URL na dobré, špatné nebo neznámé. URL se špatnou pověstí jsou ihned blokovány. URL s pověstí neznámou jsou prohlíženy WatchGuardem XTM nebo XCS přístroji, které zabezpečují jejich odproštění od malwaru a URL s dobrou pověstí jsou zrychlovány. Souběžně se zrychlením webového prohlížení budete chraněni i proti jiným hrozbám, které jsou spojeny s neopravněným downloadem apod.

Dále WatchGuard XTM 5, 8 a 10 podle slov svých zástupců tímto zlepšuje výkonnost proxy. To zvyšuje datovou propustnost i s velkým zatížením proxy a to bez bezpečnostních rizik. Pro menší podniky WatchGuard vylepšuje XTM 2 sérii o kancelářské wifi hot spoty, díky nimž mají mít uživatelé možnost snadnější kontroly přístupu do sítě pro hosty. WatchGuard upravuje dynamické směrování, které má poskytnout flexibilnější připojení, obzvláště v distribuci podniků/poboček kancelářského prostředí.

Nový operační systém obsahuje mnoho doplňků pro správu, služby API, které automaticky updatují tři části systémového hlášení, USB back-up a obnovení schopnosti zotavení, transparetní přístup, pamět loginů aj.

Také WatchGuard XCS získává nová zlepšení zahrnující dle výrobce silnější ochranu, výkon a zlepšující správu a reporting. WatchGuard XCS s novým RED systémem zvyšuje ochranu před ztrátou dat společně s klasickou ochranou před spamem a jinými hrozbami.

Vylepšený reporting, analýzy, kontrola připojení a zasažených souborů spolu s doplňky pro správu, poskytují administrátorům vyšší možnost kontroly. Nové WatchGuard XTM a XCS upgrady jsou nyní dostupné zdarma.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?