Hlavní navigace

Webový nástroj bezplatně zjistí, zda jsou podnikové aplikace tazatele kompatibilní s Windows 7

28. 4. 2010

Sdílet

Novinka podává informace o tom, jak postupovat při případném požadavku na zajištění kompatibility nového operačního systému s danou aplikací. Podle výrobce se tak významně usnadní přechod na operační systém Windows 7. Nástroj, ve kterém si mohou uživatelé své aplikace otestovat, bude dostupný na adrese http://www.aok4smb.com až do konce července 2010 zadarmo. Malé a střední firmy by prý měly kontaktovat dodavatele svých aplikací a požádat je o otestování prostřednictvím tohoto nástroje.

Nástroj AOK4SMB je součástí celé řady nástrojů společnosti Microsoft určených k zajištění kompatibility s novým operačním systémem. Kompatibilitu využívaného softwaru a zařízení si uživatelé mohou zkontrolovat také ve Windows 7 Compatibility Center na stránkách http://www.microsoft.com/windows/compatibility/windows-7/en-us/About.aspx, kde je uveden rozsáhlý seznam kompatibilních aplikací a zařízení.

Uživatelé také mohou využít funkce Windows XP Mode, která je součástí systému Windows 7 ve verzích Professional, Enterprise, Ultimate a vyšších, jež jim umožňuje provozovat starší aplikace ve virtuálním prostředí systému Windows XP. Microsoft navíc uvolnil novou verzi Virtual PC, která podporuje Windows XP Mode i na počítačích, které nemají hardwarovou virtualizaci. To bylo doposud určitým omezením pro některé starší počítače a tato bariéra byla tedy tím odstraněna.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?