Hlavní navigace

Wi-Fi 6 do osobního počítače přináší nová karta od TP-Linku

31. 1. 2020

Sdílet

Nejnovější standard Wi-Fi 6 zaručuje vysokou rychlost, extrémně nízkou latenci a nepřetržité připojení  - rychlost je až 2402 Mb/s (5 GHz) doplněná o 574 Mb/s (2,4 GHz). Technologie OFDMA zase snižuje zpoždění až o 75 % oproti Wi-Fi 5, konkrétně z 36 ms na 7,9 ms.

Ke kartě se připojují dvě všesměrové antény se ziskem 5 dB umístěné na základně s magnetickým držákem. Lze ji snadno přichytit na skříň PC, a to jak nahoru, tak i z boku. Antény lze naklonit o 90 stupňů, otočit o 360 stupňů a nastavit je pro optimální příjem signálu.

Archer TX3000E je kompatibilní i s nejnovějším technologií Bluetooth 5.0, která dosahuje dvojnásobné rychlosti a čtyřnásobně většího pokrytí než Bluetooth 4.2.

Bezdrátově tak jde připojit prakticky jakákoliv BT zařízení, včetně herních ovladačů, myši a klávesnice, sluchátek a reproduktorů. Pro snadné používání karta podporuje nativní BT profily ve Windows 10.

Stránku bezpečnosti pak zjišťuje WPA3 – poskytuje bezpečnější a individuální šifrování při ochraně osobního hesla, a chrání tak síť před bezdrátovým hackováním.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?