Hlavní navigace

Wi-Fi router s gigantickou propustností přes 3 Gb/s představil TP-Link

12. 4. 2016

Sdílet

Router Archer C3200 podporuje přenos dat ve dvou pásmech - 2,4 GHz a 5 GHz. V tomto konkrétním případě ale router využívá současně dvě pásma 5 GHz (každé 1 300 Mb/s) a jedno 2,4 GHz (600 Mb/s).

Do sítě se tedy může připojit více zařízení, a to bez vlivu na kvalitu. Mezi jednotlivá pásma lze rozdělit provoz tak, aby všechny typy služeb a aplikací měly zajištěnou optimální kapacitu.

Zatímco jednoduché úlohy jako posílání e-mailů nebo procházení internetu probíhají v pásmu 2,4 GHz, méně vytížené pásmo 5 GHz se zároveň využívá pro činnosti náročné na přenosovou kapacitu, např. hraní online her a současné streamování videa v HD kvalitě.

Archer C3200 je vybaven 6 sklopnými externími anténami, které prý zajišťují podstatně větší dosah signálu a jeho stabilitu. Technologie tvarování paprsku (beam-forming) navíc lokalizuje připojené zařízení a signál směruje k němu.

Router je vybavený jedním USB portem typu 2.0 a jedním typu 3.0, k nimž lze připojit například sdílenou místní tiskárnu nebo externí pevný disk určený např. pro sdílení multimediálních souborů v místní síti. K dispozici jsou i čtyři standardní ethernetové porty RJ 45 o rychlosti 1000 Mb/s.

Dodávaná aplikace Tether umožňuje kompletní nastavení od počátečního zprovoznění, přes přidělování privilegií a rodičovský dohled po sdílení multimédií.

Doporučená cena novinky činí 6 899 Kč včetně DPH.

 

Vlastnosti routeru Archer C3200 podle výrobce:

  • Třípásmová technologie vytvoří tři samostatná Wi-Fi připojení, která umožní připojení více zařízení bez poklesu kvality signálu
  • Celková rychlost 3 200 Mb/s v jednom pásmu 2,4 GHz a dvou pásmech
    5 GHz
  • Podpora standardu 802.11ac, plná kompatibilita se staršími standardy 802.11 a/b/g/n.
  • Technologie Smart Connect optimalizuje vytížení jednotlivých kanálů a zajišťuje maximální dosažitelnou rychlost připojení každého zařízení
  • Šest výkonných antén
Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?