Hlavní navigace

WikiKomentáře od Google - sdílejte své postřehy s ostatními

25. 9. 2009

Sdílet

WikiKomentáře od Google


Společnost Google oficiálně představila funkci WikiKomentáře Google. Jedná se o součást aplikace Google Toolbar, která umožňuje lidem podělit se o své vědomosti a zkušenosti s ostatními po celém světě. WikiKomentáře umožňují vkládat komentáře, podělit se o postřehy nebo dodávat ke stránkám dodatečné informace. Vaše komentáře budou viditelné pro ostatní a poskytnou jim kontext, který jim umožní získat informaci, po které touží, co nejrychleji.

Dle názoru představitelů společnosti Google WikiKomentáře obohacují surfování o interaktivní prvek, a tak mají šanci zlepšit sdílení informací online. Jak tato novinka funguje? Uživatel WikiKometářů může rozšířit postranní lištu na levé straně prohlížeče a zde buď umístit komentář ke stránce, anebo si přečíst, co o této stránce napsali ostatní.

Google uvádí tři příklady užitečných komentářů:

•    Pokud znáte nějakou skvělou restauraci, do které lze zajít třeba před návštěvou kina v Hradci Králové, můžete ji zde doporučit budoucím návštěvníkům kina
•    Pokud jste lékař a chcete se podělit o nějaký problém, který je probíraný na specializované lékařské stránce, anebo chcete čtenáře nasměrovat na jiné zajímavé články o tomto předmětu
•    Pokud si čtete ve Wikipedii stránku o Rachmaninovi a náhodou jste někam na internet umístili videonahrávku, můžete ji vložit do anotace WikiKomentářů a budoucí návštěvníci to uvidí.


Chcete-li WkiKomentáře vyzkoušet, stáhněte si Google Toolbar na http://www.google.cz/sidewiki/intl/cs/index.html.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?