Hlavní navigace

Wikipedia přidává videa

23. 6. 2009

Sdílet

Wikipedia přidává videa

 

Wikipedia je jedním z nejpopulárnějších projektů na internetu a neustále se vyvíjí. Nejnověji se v magazínu Technology Review objevila informace o tom, že se provozovatelé chystají zavést možnost přidávat k heslům také videa a další multimediální obsah. Tato možnost se má skrývat pod tlačítkem "Add Media". Její zavedení však bude ještě nějakou dobu  trvat, odhadujeme mezi dvěma a třemi měsíci. 

Uživatelé přidání multimediálního obsahu jistě uvítají. Textová hesla jsou občas až příliš dlouhá a ne každému se chce několik desítek minut číst z obrazovky. Některá hesla navíc doslova volají po větším důrazu na obraz, respektive videa nebo na zvuk. Mnohdy se těmito formáty dá vyjádřit mnohem více než dlouhým a složitým textem.

V první fázi zavádění video obsahu bude možné čerpat pouze ze tří zdrojů. Jedná se o Internet Archive s více jak 200.000 dokumenty či rozhovory z padesátých let minulého století. Zhruba čtyři miliony videí nabízí další zdroj: Wikimedia Commons. A poslední studnice obsahu se jmenuje Metavid, ponejvíce se záznamy z amerického kongresu. Jakmile se ale nová funkce odladí, bude možné přidávat videa v podstatě odkudkoliv z internetu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?