Hlavní navigace

WiMAX od Českých Radiokomunikací je kromě Prahy již v dalších 10 městech ČR

15. 8. 2009

Sdílet

Ke stávajícím šesti pokrytým městům přibývají další čtyři. Nově se zákazníci mohou připojit k internetu pomocí technologie WiMAX také v Opavě, Prostějově, Plzni, a Českých Budějovicích. České Radiokomunikace tak pokračují ve spouštění komerčního provozu technologie WiMAX v jednotlivých regionech ČR.

Po pilotním uvedení služby WiMAX v Praze se České Radiokomunikace rozhodly rozšířit službu do dalších 25 měst, a to do konce podzimu 2009. „Velmi si ceníme toho, že se výstavba naší WiMAXové sítě setkává s pozitivními ohlasy. Původně jsme měli k dnešnímu dni v plánu dokončit výstavbu ve třech městech. Na základě poptávky po našich službách založených na WiMAXu se však snažíme výstavbu maximálně urychlit, a proto máme v regionech v tuto chvíli již deset pokrytých měst,“ říká Marcel Procházka, manažer rozvoje služeb a podnikání Českých Radiokomunikací.

K dnešnímu dni je WiMAX Českých Radiokomunikací dostupný v těchto městech (pořadí dle spouštění, poslední čtyři jsou nově spuštěná města):
-              Praha
-              Ostrava
-              Olomouc
-              Brno
-              Liberec – Ještěd
-              Pardubice
-              Znojmo
-              Opava        
-              Prostějov
-              Plzeň
-              České Budějovice

WiMAX síť pracuje v licencovaných kmitočtových pásmech, což dle zástupců Českých Radiokomunikací zaručuje vysokou kvalitu a stabilitu poskytovaných služeb. Tato technologie navíc umožňuje poskytovat služby i tam, kde není přímá viditelnost na základnovou stanici. V porovnání s DSL nabízí technologie WiMAX výrazně větší dosah, takže služby jsou dostupné i v oblastech, kde to v případě technologie DSL není možné z důvodu příliš dlouhého telefonního vedení nebo jeho nedostupnosti. Prostřednictvím WiMAX sítě je možné nabízet jak nesymetrické, tak i symetrické rychlosti. České Radiokomunikace nabízejí služby s propustností až 5 Mb/s v obou směrech.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?