Hlavní navigace

Windows 7 pro studenty za 30 euro

20. 9. 2009

Sdílet

Windows 7 pro studenty za 30 euro

 

Studenti v zahraničních zemích, jako je Německo, Velká Británie, Francie, Austrálie, Jižní Korea, Mexiko a Spojené státy americké, se mohou těšit na velice zvýhodněnou cenu operačního systému Windows 7, na jehož prodejní ceny stanovené Microsoftem se jinak snáší poměrně velká kritika.

Studenti v těchto zemích - po předložení osvědčení o studiu - získají Windows 7 Home Premium za 29,99 dolaru, respektive euro. Zaplatí tak v přepočtu od 500 do 750 Kč. Pak dostanou kód k ISO obrazu, který si mohou stáhnout a následně vypálit na DVD. Na osobu je možné získat jen jednu zvýhodněnou verzi. K dispozici přitom bude také dražší Windows 7 Professional. Program má platit od konce října tohoto roku do ledna roku příštího.

Bohužel, Česká republika mezi vybranými zeměmi není. Zatím tak platí, že se tu žádné zvýhodněné verze Windows 7 neplánují, možná ale přece jen dojde k přehodnocení. Podle řady analytiků je cena Windows 7 příliš vysoká, obzvlášť v soudobé hospodářské krizi, a tak bude Microsoft muset vyrukovat právě se zvýhodněnými akcemi v mnohem větší míře, aby si přinejmenším zachoval tvář.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?