Hlavní navigace

Windows 7: opravný balík SP1 se blíží

6. 1. 2010

Sdílet

Windows 7: opravný balík SP1 se blíží

 

S informací přišel Rafael Rivera, známý autor publikující na blogu Within Windows. Ve svém tvrzení odkazuje na klíče, které měl nalézt při průzkumu systémového registru Windows 7. Tyto klíče již Microsoft v minulosti implementoval prostřednictvím své aktualizační služby Windows Update i do starších verzí XP a Vista. Cílem bylo určit vhodné kandidáty na test Service Packu. Ten podle Rivery začne již velmi brzy.

První Service pack, který kromě nových záplat či nástrojů zahrnuje i obsah starších opravných balíčků, je pro Microsoft důležitý i z toho důvodu, že mnoho společností s nasazením Windows 7 běžně vyčkává právě až do jeho vydání. Service Packy jsou přitom poměrně vzácné - například pro Windows XP byly vydány pouze tři.

I kdyby však Riverovo tušení bylo správné, do uvolnění konečné verze Service Packu může uplynout ještě několik měsíců. Tak tomu bylo například i u SP1 pro systém Windows Vista. Testeři jej dostali k dispozici již v září 2007, ovšem pro širokou veřejnost byl uvolněn až v prosinci téhož roku. Pokud Microsoft tento postup dodrží i letos, malá skupina testerů dostane první Service Pack letos v červnu a běžní uživatelé pak až v září.


Podrobnější informace hledejte v následujícím článku na sesterském webu Computerworld:

http://computerworld.cz/software/windows-7-priprava-sp1-je-pry-v-plnem-proudu-5428

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?