Hlavní navigace

Windows 7 - postup do další fáze vývoje

2. 5. 2009

Sdílet

Systém Windows 7 postoupil do další fáze vývoje

 
 
Nová verze operačního systému Windows 7 dosáhla dalšího významného milníku - je k dispozici ke stažení ve verzi Release Candidate (RC) pro komunitu IT profesionálů a vývojářů, kteří ji mohou začít okamžitě testovat a poskytnout tak zpětnou vazbu na tento systém před uvedením jeho finální verze na trh. Od 5. května bude RC veřejně uvolněna pro širokou veřejnost na stránkách Windows7.com.


Novinky a vylepšení


Windows 7 RC přináší celou řadu novinek a zlepšení, jež v sobě odrážejí požadavky vývojářů, IT profesionálů a lidí zapálených pro nové technologie z celého světa. Ti poskytli zpětnou vazbu a připomínky k Beta verzi systému, jež byla uvolněna v lednu tohoto roku. Mezi nejvýznamnější změny patří:

 

  • úpravy uživatelského rozhraní, hlavního panelu, zobrazení a náhledu otevřených aplikací
  • vylepšená podpora a správa ovladačů, vylepšená správa tiskáren a zařízení (Device Stage)
  • vylepšené funkce Windows Touch pro ovládání systému a aplikací
  • větší bezpečnost funkce Kontrola uživatelských účtů (UAC)


Vedle těchto změn a rozšíření přináší RC verze také několik nových funkcí:


Remote Media Streaming (RMS): Tato funkce umožňuje bezpečeně přistoupit přes internet ke knihovně médií, jako jsou fotografie, hudba, videa, uložené a sdílené v počítači se systémem Windows 7 z jiného počítače s tímto systémem. Uživatelé jednoduchým způsobem nastaví u dvou nebo více počítačů možnost spojení a sdílení multimediálního obsahu. Aplikace Windows Media Player pak následně zobrazí obsah knihovny médií ve vzdáleném počítači a umožní její přehrání.


Windows XP Mód: umožňuje uživatelům systému Windows 7 Professional a Ultimate spouštět aplikace vytvořené pro systém Windows XP. Použitím technologie Windows Virtual PC tak mohou být tyto aplikace spuštěny na jedno kliknutí přímo z počítače s nainstalovaným systémem Windows 7. Z pohledu uživatele se aplikace chovají stejně jako aplikace nainstalované přímo v systému Windows 7. Tuto funkci ocení především menší firmy, které stále používají starší aplikace vytvořené pro systém Windows XP. Mohou tak snadněji přejít na nejnovější verzi operačního systému Windows a využít všechny nové funkce v oblasti bezpečnosti, efektivity, sdílení a vyhledávání dat.

 

Kompatibilita aplikací a zařízení


Postoupení produktu do fáze Release Candidate je důležitým krokem před uvedením finální verze na trh. Produkt je nyní připraven pro testování a hodnocení především ze strany tisíců partnerů, kteří mají možnost začít připravovat nové aplikace, ovladače a s tím spojené služby. Díky tomu budou mít zákazníci zajištěn přístup k co nejširší nabídce hardwaru a softwaru, který bude plně kompatibilní s novým operačním systémem.


Tato intenzivní spolupráce s výrobci hardwaru a aplikací pro systém Windows by měla zajistit jejich vysokou kompatibilitu s novým operačním systémem. Dále byl zvýšen počet výrobců zařízení a aplikací, které podporují nové funkce systému Windows 7, jako je například Device Stage a Windows Touch.


Více informací o změnách mezi verzemi Beta a Release Candidate najdete na stránkách: http://blogs.msdn.com/e7/archive/2009/02/26/some-changes-since-beta.aspx nebo http://blogs.msdn.com/e7/archive/2009/03/13/a-few-more-changes-from-beta-to-rc.aspx

.
Informace pro uživatele Beta verze systému Windows 7


Uživatelé, kteří mají nainstalovanou Beta verzi systému Windows 7, by měli provést čistou instalaci verze Release Candidate. Upgrade z Beta verze Windows 7 není v tuto chvíli podporovaným řešením společnosti Microsoft.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?